Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

To jeszcze nie wszystko!

W Terce nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji.
Natychmiastowa rezerwacja

Domki Kama Polańczyk

  • Wysoka jakość, dobra cena
  • Bezpłatne anulowanie
9.7 Rewelacyjny 48 opinii
od 700 zł
1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Terka

Terka to niewielka wieś letniskowa położona w województwie podkarpackim na brzegu rzeki Solinki. Jest jedną z najstarszych wsi bieszczadzkich – została założona przez ród Balów najprawdopodobniej w pierwszej połowie XV wieku. Czaruje ona przyjezdnych małomiasteczkową atmosferą, historycznym klimatem oraz piękną okolicą. Terka leży w obszernej kotlinie otoczonej zielonymi masywami Tołstej oraz Połomy. Przyjezdni będą mogli odnaleźć tu nie tylko spokój i ciszę, ale także interesujące obiekty historyczny jak, chociażby charakterystyczne długie drewniane chałupy zwane chyżami. Terka stanowi idealne miejsce, by uciec od zgiełku miasta i cieszyć się świeżym pokojem, które przy okazji zaskoczy nas interesującą okolicą.

Co robić w Terce w wolnym czasie?

Wieś oraz okoliczne miejscowości oferują przyjezdnym wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu. Ze względu na położenie miejsce to stanowi idealną bazę wypadową dla miłośników pieszych wędrówek. Cisza, spokój oraz piękne widoki powinny zachęcić także niedzielnych spacerowiczów, pragnących spędzić aktywne popołudnie wraz z rodziną. W obu przypadkach turyści nie powinni mieć problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej trasy. Przez Terkę przebiega zielony pieszy szlak turystycznych na Krysową (840 m n.p.m.), dalej szlak czarny poprowadzi nas na Połoninę Wietleńską. Natomiast pomiędzy Terką a Bukowcem możemy wejść na szlak spacerowy na Korbanię (894 m n.p.m.) oraz ścieżkę przyrodniczą. Ze szczytu rozciąga się piękna panorama na Jezioro Solińskie. Niedzielni spacerowicze, którzy pragną spokojnie pospacerować z rodziną, będą mogli udać się między innymi na ścieżkę spacerową prowadzącą wzdłuż rzeki Solinka.


Zwolennicy długich rowerowych wypadów także świetnie poczują się w Terce. Czeka tu na nich między innymi Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-61 „Zielony Rower”, który zaprowadzi turystów w najdalsze zakątki Bieszczadów – na trasie będziemy mogli zatrzymać się na przełęczy Pod Tołstą z piękną rozległą panoramą doliny Sanu. Interesującą trasą będzie także ponad 70-kilometrowa trasa wokół Jeziora Solińskiego. Natomiast zarówno na rowerze, jak i podczas pieszej wycieczki warto udać się do okolicznego rezerwatu przyrody „Sine Wiry”, gdzie możemy podziwiać przełom górskiej rzeki Wetliny, a także udać się wytyczonym szlakiem widokowym.


Podczas dłuższego urlopu w Terce możemy udać się także nad okoliczne Jezioro Solińskie. W sezonie letnim będziemy mogli odpocząć na jednej z plaż, popływać na strzeżonym kąpielisku lub wypożyczyć kajak, łódkę bądź rowerek wodny, by wypłynąć na jezioro. Pośród okolicznych miejscowości czeka na nas też kilka innych atrakcji. Będziemy mogli udać się między innymi do okolicznego wiejskiego zoo, Muzeum Kultury Bojów oraz zwiedzić zaporę w Solinie.

Terka – co warto zobaczyć?

Chociaż Terka jest niewielką miejscowością, będziemy mogli zobaczyć tu kilka interesujących rzeczy. We wsi zachował się między innymi tzw. krzyż pańszczyźniany – w miejscu tym w 1848 roku odbył się uroczysty „pogrzeb” pańszczyzny. Polegał on na zakopaniu przed zagrodą gospodarza księgi powinności wobec dworu. Miejsce upamiętniono to właśnie krzyżem pańszczyźnianym, który zachował się do dziś.


Miłośnicy dawnej architektury będą mogli zobaczyć w Terce charakterystyczne długie drewniane chałupy zwane chyżami – w miejscach takich pod jednym dachem znajdował się dom mieszkalny oraz zabudowania gospodarcze.


W poszukiwaniu kolejnych interesujących miejsc możemy udać się do okolicznych miejscowości. Jednym z najciekawszych obiektów w pobliżu z całą pewnością będzie zapora na Solinie. Konstrukcja liczy sobie ponad 650 metrów długości i ponad 80 metrów wysokości. Z jej szczytu możemy podziwiać piękny widok na położone poniżej miasto oraz jezioro, a następnie udać się z przewodnikiem na zwiedzanie wnętrza obiektu.


W drodze do Soliny możemy zatrzymać się w małej miejscowości Myczków, gdzie znajduje się Muzeum Kultury Bojków. Skupia się ono na gromadzeniu oraz dokumentowaniu pamiątek kultury materialnej i duchowej dawnych mieszkańców gminy Solina. Pośród zebranych eksponatów będziemy mogli zobaczyć m.in. przedmioty codziennego użytku, narzędzia, stroje, dokumenty oraz nagrania, przybliżające jak mogło wyglądać dawne życie w regionie. W przypadku podróżowania z dziećmi z Myczkowa powinniśmy udać się miejscowości Berezka, gdzie będziemy mogli odwiedzić wiejskie zoo. Dzieci zobaczą tam z bliska zwierzęta gospodarcze, takie jak kozy, owce czy konie, a także będą mogły pobawić się w labiryncie z siana, poskakać na trampolinie, przyjrzeć się domowej produkcji masła, a także spróbować swoich sił w dojeniu sztucznej krowy.

Terka – na weekend czy na dłuższy wyjazd?

Terka jest miejscem, które świetnie nadaje się na dłuższy wyjazd. Będziemy mogli odpocząć tu od zgiełku miasta, naładować baterię i cieszyć się ciszą oraz spokojem. Piękna okolica z łatwością zachęci nas do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Dłuższy pobyt w Terce pozwoli nam także na wypady za miasteczko – chociażby nad Jezioro Solińskie, czy w poszukiwaniu okolicznych atrakcji w Solinie lub Cisnej. Szlaki turystyczne, małomiasteczkowy klimat oraz piękne krajobrazy sprawią, że będziemy chcieli zostać tu na dłużej.

Noclegi w Terce

Na turystów szukających noclegu w Terce czekają przede wszystkim domki. Cieszą się one dużym zainteresowaniem par oraz rodzin z dziećmi. Poszukując miejsca w miejscowości, należy pamiętać, że ceny uzależnione są od lokalizacji oraz standardu obiektów. Najkorzystniejsze oferty w Terce mogą wynieść 45 złotych. Podczas wyboru miejsca noclegowego warto wziąć pod uwagę opinie innych gości na temat poszczególnych obiektów.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Terce

Turyści poszukujący obiektów noclegowych w Terce liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsca parkingowego. Zależy im także na możliwości korzystania z internetu, telewizora oraz dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywienia na miejscu.

Ceny noclegów w Terce

Średnia cena noclegów w Terce wynosi 188 złotych. Cena za usługę zależy przede wszystkim od lokalizacji oraz standardu oferowanego przez właścicieli obiektów. Najkorzystniejsze oferty mogą wynieść nawet 45 złotych. Poszukując noclegu w Terce, warto pamiętać, że cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania weekendu.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!